6 заборонених видів небезпечної зброї


За всю історію людство ніколи не зупинялося у спробах створювати різні види зброї для тих чи інших цілей. У той же час, поки людство їх створювало, виходили певні заборони на його використання. Наприклад, папи римські забороняли арбалет, а Гомер несхвально відгукувався про цибулю. У XXI столітті масштаби винайденої зброї досягли зовсім іншого рівня небезпеки, який можна назвати смертоносним. Що з уже існуючих бойових знарядь встигли заборонити і чому такі небезпечні ці винаходи?

Касетна бомба

Сам собою такий боєприпас немає руйнівної сили, проте він її у буквальному значенні слова несе. Звичайні авіаційні бомби, буквально нашпиговані сотнями невеликих, але досить потужних бомб, здатних завдати смертоносної поразки мети. Крім самої потужності, ця зброя також несла додаткову небезпеку: через недосконалість підривників, не всі бомби приходили в активну дію, фактично перетворюючись на міни, які ще довго могли завдавати «випадкової шкоди» живим людям.

НАПАЛМ


Ця руйнівна горюча суміш була створена в 1942 році в США і активно застосовувалася в ході численних воєн. Вражаюча дія від напалму поширюється неконтрольовано і від неї нерідко страждали навіть мирні жителі. У 1980 році ООН ухвалила протокол про заборону застосування запальної зброї.

Кліматична зброя


Ця зброя, на відміну від інших у цьому списку, має досить гіпотетичний вплив. Історії відомо лише кілька прикладів навмисної зміни клімату та погоди окремо взятої території. Наприклад, під час В'єтнамської війни американські військові таким чином досягли значного подовження сезону дощів, що призвело до жахливого порушення природного балансу та вимирання цілих популяцій тварин та рослин.Незважаючи на величезні фінансові збитки, до яких спричинила подібна атака, реальну бойову користь вона майже не несла. Зрештою, у 1987 році набула чинності Конвенція про заборону ворожого використання засобів впливу на природу і сьогодні подібні операції проводяться деякими державами виключно з мирною метою.

Фосфорні боєприпаси

Вся небезпека білого фосфору або будь-яких його похідних, що використовуються в бойових запасах, полягає в його унікальній хімічній реакції. Справа в тому, що коли фосфор вступає в реакцію з киснем, то починає підпалювати буквально все на своєму шляху, завдаючи важких каліцтв людям. Незважаючи на заборону цієї зброї, фосфорні боєприпаси все ще іноді використовуються у бойових діях.

Кулі дум-дум



Ще одна назва, яку отримали ці кулі звучить як «експансивні» або «кулі, що розгортаються». Головна особливість цих куль полягала в тому, що потрапляючи в тіло людини, вони розкривалися подібно до красивої квітки і завдавали тяжких поранень. Вони з'явилися у 1890-х роках, а вже у 1899-му були заборонені. Причина заборони звучить очевидно – надмірна жорстокість. Хоча варто сказати, що в мисливській та поліцейській зброї такі кулі все ще мають місце.

Боєприпаси з об'єднаним ураном

Ядерні бомби — не єдина зброя, де застосовується уран, хоч і, мабуть, наймасштабніша. Бронебійні снаряди, які містять у собі цей небезпечний елемент, працюють за схожою схемою. Вони здатні не просто руйнувати об'єкти, а й здійснювати радіоактивне зараження місцевості, що завдає серйозної шкоди здоров'ю людей та природі, а тому зовсім не дивно, що на таку зброю накладено заборону.